DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I INFORMATYCE

tel. 42 689 20 50
fax 42 689 20 60
info@poltel.com.pl
pon-pią 8:00-16:00

Zapytania ofertowe:
Po złożeniu zapytania ofertowego przygotujemy dla Ciebie specjalne rabaty i upusty w zależności od ilości produktów, które potrzebujesz u nas zamówić oraz Twojego historii współpracy z naszą firmą
0,00
Jesteś tutaj:  strona główna Aktualności › Światłowodowy system okablowania strukturalnego 3M Violition™


Aktualności Powrót do listy aktualności

Światłowodowy system okablowania strukturalnego 3M Violition™
Dodano:


Oferuje kompletną linię jedno- i wielomodowych połączeń światłowodowych, włączając w to złącza Hot Melt™ w wersji ST, SC, FC i LC, oraz unikalny spaw mechaniczny Fibrlok™. Uzupełnieniem tej oferty jest szeroka gama kabli krosowych, pigtaili i akcesoriów dodatkowych.

 

System Hot Melt

System Hot Melt™

System Hot Melt™ firmy 3M pozwala na szybki montaż złączy typu ST, SC, FC i LC na dowolnym kablu światłowodowym. Wszystkie półzłacza fabrycznie wypełnione są specjalnym klejem termotopliwym Hot Melt™. Półzłącza wyposażone są w ferule ceramiczne o dużej dokładności wykonania oraz różne kolory nasuwek ochronnych (boot) gwarantujących pełną identyfikację różnych typów półzłączy.
W celu usprawnienia montażu półzłączy Hot Melt™ firmy 3M dostępna jest walizka montażowa zawierająca wszystkie niezbędne materiały i narzędzia.

Złącze swiatlowodowe Fibrlok II

Złącze światłowodowe Fibrlok II

Fibrlok jest uniwersalnym złączem mechanicznym stanowiącym alternatywę dla tradycyjnego łączenia włókien światłowodowych metodą łuku elektrycznego. Może być stosowane, gdy niezbędne jest szybkie wykonanie bezpiecznego spojenia światłowodów.
Uniwersalne złącze światłowodowe może być używane ze światłowodami wielomodowymi i jednomodowymi o średnicy 125μm oraz w pokryciach od 250μm do 900μm.

Złącze dostępne jest również w wersji:

• Fibrlok Lite - uniwersalny spaw mechaniczny Fibrlok Lite może być stosowany do światłowodów jednomodowych i wielomodowych o średnicy 125μm i pokryciu 250μm. Wymiary (szer x dług x wys): 4 x 40 x 4mm – stworzone z myślą o technologii FTTx, duże upakowanie

• Fibrlok II z mocowaniem - uniwersalny spaw mechniczny Fibrlok II wyposażony w uchwyt montażowy z taśmą klejącą dwustronną, umożliwiającą instalację złącza Fibrlok II w dowolnym miejscu, bez potrzeby stosowania dodatkowych adapterów. Uchwyt wyposażony jest w zaczepy kotwiczące kabel 250 i 900μm, dodatkowo zabezpieczając spaw mechaniczny przed uszkodzeniami.

Złącze swiatlowodowe NPC

Złącze światłowodowe NPC

Wtyczka 3M™ NPC umożliwia zakończenie kabla światłowodowego o średnicy płaszcza 250μm lub 900μm bezpośrednio na miejscu instalacji i jest kompatybilna ze standardem SC oraz SC/APC.
Końcówka składa się z fabrycznie przygotowanej i przepolerowanej ceramicznej ferruli z wprowadzonym włóknem spawu mechanicznego (technologia oparta na rozwiązaniu Fibrlok™) oraz odgiętki w kształcie dzwonka redukującego nadmierne gięcie włókna.
Rozwiązanie to doskonale nadaje się do zastosowań w sieciach FTTP dla wewnętrznych i zewnętrznych aplikacji. Wtyczka dostępna jest w wykonaniu jednomodowym, wielomodowym 62,5μm, 50μm a także 50μm LOMMF dla aplikacji 10Gb.

Kable krosowe i pigtaile swiatlowodowe

Kable krosowe i pigtaile światłowodowe

Kable krosowe Volition™ Kat. 6, RJ45 do RJ45 (100Ω) używane są do połączenia paneli krosowych z urządzeniami aktywnymi lub terminali z gniazdami naściennymi. W zależności od indywidualnych wymagań odnośnie wpływu zakłóceń elektromagnetycznych dostępne są różne wersje kabli krosowych (UTP/SSTP powłoka PVC/LSOH) w różnych długościach (od 0,5 do 10m). Każdy kabel krosowy może być użyty do każdego modułu RJ45 Keystone lub Giga.
Kable krosowe 3M™ Kat.6 RJ45 do RJ45 odpowiadają normom EN50173, ISO 11801 lub TIA/EIA-568 dla kanału E.

Panele krosowe swiatlowodowe

Panele krosowe światłowodowe

Panel 19” (1U) mieści do 72 połączeń spawanych w czterech kasetach spawów, spełnia normę DIN 47662. Patch panel zapewnia organizację i magazynowanie wchodzących i wychodzących pigtaili. Szuflada zabezpieczona jest przed niepożądanym wysuwaniem.
3M™ oferuje patch panele w następujących wersjach:
• Patch Panel 19"" (1U), niewyposażony (pusty Patch Panel ze zintegrowanym panelem czołowym)
• Patch Panel 19’’ (1U), wyposażony (wielomodowy, 50/125μm oraz 62.5/125μm)

Powrót do listy aktualności