DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I INFORMATYCE

tel. 42 689 20 50
fax 42 689 20 60
Biuro czynne
pon-pią 8:00-16:00

Zapytania ofertowe:
Po złożeniu zapytania ofertowego przygotujemy dla Ciebie specjalne rabaty i upusty w zależności od ilości produktów, które potrzebujesz u nas zamówić oraz Twojego historii współpracy z naszą firmą
0,00
Jesteś tutaj:  strona główna Technologie › Rozwiązania FTTx w ofercie 3M

Rozwiązania FTTx w ofercie 3M

FTTx


Na wielu globalnych rynkach gwałtownie zwiększa się zapotrzebowanie na zawartość cyfrową, szybkość i nowe protokoły telekomunikacyjne. Usługi takie, jak szerokopasmowy dostęp do Internetu, VoIP, wideo na żądanie czy telewizja o wysokiej rozdzielczości, stanowią dla operatorów telekomunikacyjnych i dostawców rozwiązań sieciowych ważne, nowe źródła przychodów. Coraz więcej usługodawców przekonuje się, że rozwiązania typu Fibre to the Home (FTTH) lub Fibre to the Curb (FTTC) stanowią idealne rozwiązanie problemów z dostarczaniem abonentom ekonomicznych i niezawodnych łączy szerokopasmowych.

Jako firma mogąca się poszczycić całym szeregiem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie połączeń światłowodowych i zarządzania tymi połączeniami, Dział Telekomunikacji firmy 3M oferuje wsparcie w zakresie implementacji FTTH i FTTC przy użyciu dotychczasowej infrastruktury oraz przy instalacji całkowicie nowej sieci. Dział Telekomunikacji firmy 3M dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zakresie telekomunikacyjnych sieci dostępowych oraz pełną i wciąż rosnącą ofertą produktów, a także przodującymi w branży zasobami badawczo-rozwojowymi. Dział Telekomunikacji firmy 3M oferuje pełną gamę produktów warstwy fizycznej do implementacji FTTH w centralach, sieciach zewnętrznych i obiektach klientów.

Zastosowania FTTx:

Centrale i punkty dostepowe  

Centrale i punkty dostępowe
3M oferuje szeroką gamę światłowodowych szaf rozdzielczych do okablowania poziomego i pionowego. Wszystkie te produkty zostały zatwierdzone przez największe europejskie firmy telekomunikacyjne i są już stosowane w istniejących sieciach. Dzięki swojej modułowej budowie produkty te mogą być instalowane w szafach krosowniczych, szafach ulicznych oraz w budynkach wielorodzinnych.

 
Sieci zewnetrzne  

Sieci zewnętrzne
Dział Telekomunikacji firmy 3M oferuje szeroką gamę wyrobów zabezpieczających, do czyszczenia kabli oraz do wizualnego oznaczania, przeznaczonych do sieci FTTx. Dzięki sprawdzonej technologii mechanicznych uszczelnień wszystkie mufy światłowodowe 3M nadają się do zastosowania w sieciach FTTx, takich jak szkielet sieci, odgałęzienia do podłączenia urządzeń końcowych lub punkty rozdzielcze. Zewnętrzne światłowodowe skrzynki rozdzielcze mogą być również wykorzystywane w zastosowaniach „ostatniej mili”.

 
Okablowanie budynkow  

Okablowanie budynków mieszkalnych i wejść do budynków mieszkalnych
W zakresie budynków mieszkalnych, w tym budynków wielorodzinnych oraz wejść do budynków, 3M oferuje gamę produktów obejmującą pasywny system połączeń światłowodowych oparty na międzynarodowych standardach okablowania: tradycyjne złącza, takie jak FC, SC, ST czy LC, światłowodowe złącza mechaniczne, naścienne, a także zewnętrzne i wewnętrzne szafy rozdzielcze do budynków jedno- i wielorodzinnych.

 
Zlacza swiatlowodowe i mechaniczne  

Złącza światłowodowe i mechaniczne
3M oferuje pełny zakres rozwiązań w dziedzinie połączeń światłowodowych obejmujących różnorodne typy złączy do okablowania FTTH i FTTC oraz światłowodów instalowanych w lokalach. Opracowany przez 3M system Volition VF-45 bazuje na łatwych w instalacji, pełnodupleksowych złączach małego formatu, podobnych do miedzianych złączy RJ-45. 3M oferuje także pełną gamę standardowych złączy z ferrulą, takich jak LC, SC, ST czy FC. Wszystkie one są dostępne w wersji jedno- oraz wielomodowej i umożliwiają łatwą instalację z wykorzystaniem technologii Hot Melt, Crimplok lub NPC (złącze bez polerowania). Ofertę tych złączy uzupełnia cała gama patchcordów i pigtaili o różnej długości.
Oferujemy również cały szereg urządzeń i akcesoriów do montażu, w tym panele krosowe, i przełącznice dystrybucyjne. Dopełnieniem oferty produktów w zakresie okablowania światłowodowego jest Fibrlok — mechaniczny spaw w wersji jedno- i wielowłóknowej oraz kątowej do światłowodów jedno- i wielomodowych, intensywnie wykorzystywany w najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach FTTH.