Dostawca w Telekomunikacji i Teleinformatyce

Lista zapytań

Kabel światłowodowy uniwersalny U-DQ(ZN)BH/ ZW-NOTKtsdD - SM 4J 9/125 LSOH

Symbol produktu
FOK-U4J-SM
m
string(89) "/k/a/kabel-swiatlowodowy-uniwersalny-u-dq-zn-bh-zw-notktsdd-sm-4j-9-125-lsoh_0_519215.jpg"
  • Pełna charakterystyka
  • Więcej informacji
Budowa kabli uniwersalnych odpowiada konstrukcjom: ZW-NOTKtsd oraz U-DQ(ZN)BH

Włókna optyczne stosowane w naszych kablach to:
Jednomodowe SUMITOMO - JAPONIA,Wielomodowe J-FIBER (LEONI Group) - NIEMCY
Kable optyczne przeznaczone są do przesyłu przekonwertowanego sygnału analogowego lub cyfrowego na sygnał świetlny (głównie światło podczerwone) na znaczne odległości. Wykorzystuje się je do przesyłu danych, obrazu oraz fonii. Zbudowane z włókien szklanych są odporne na zakłócenia elektromagnetyczne, posiadają dużą przepustowość transmisyjną i są obojętne galwanicznie. Kable mogą być używane zarówno w instalacjach wewnątrzbudynkowych lub na zewnątrz, do połączeń międzybudynkowych. Przy ostatnim zastosowaniu przestają mieć znaczenie miejsca styku pomiędzy kablem zewnętrznym a wewnętrznym, zbyteczne staje się czasochłonne spawanie. Powłoka LSOH pozostaje odporna na czynniki atmosferyczne natomiast w pomieszczeniach w przypadku pożaru nie podtrzymuje płomienia oraz nie wydziela szkodliwych substancji. Mała średnica zewnętrzna, promień gięcia oraz masa to zalety kabli uniwersalnych w porównaniu z zewnętrznymi.

Kable uniwersalne mogą być układane w kanalizacjach, peszlach, rurach kablowych lub bezpośrednio w ziemi, w miejscach gdzie nie są narażone na bezpośrednie uszkodzenia mechaniczne. Włókna optyczne pozostają zabezpieczone przed wilgocią żelem hydrofobowym oraz wzmocnione antygryzoniowo włóknami aramidowymi.

Kable jednomodowe (SM- Single Mode) 9/125 µm posiadają wysokie parametry transmisyjne oraz w przeciwieństwie do wielomodowych niewielkie zjawisko dyspersji a tym samym bardzo małe straty sygnału, dlatego ich zastosowanie to głównie instalacje przenoszące sygnał na duże odległości, rozległe sieci telekomunikacyjne, szkieletowe, CATV, dostępowe, campusowe, WAN, FTTx.

Kable wielomodowe (MM- Multi Mode) 50/125 µm posiadają wysokie parametry transmisyjne ale ich konstrukcja powoduje występowanie zjawiska dyspersji, które skutkuje rozproszeniem sygnału przy większych odległościach. Dlatego ich zastosowanie to głównie instalacje przenoszące sygnał na krótszych odcinkach w porównaniu z kablami jednomodowymi: lokalne sieci telekomunikacyjne, komputerowe, szkieletowe, CATV, FTTx.
Więcej informacji
Opiekun produktu PM5-Kable 42 689-20-77
Jednostka miary m
Producent ALANTEC