DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Gniazda i moduły kategorii 5e

  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

Gniazda i moduły kategorii 5e – charakterystyka

Gniazda sieciowe i moduły kat. 5e pod względem wydajności uznaje się za poziom podstawowy. Parametry tej kategorii są bardziej rygorystyczne niż jej poprzedniczki kategorii 5. Umożliwiają transmisję danych z maksymalną szybkością 1 Gigabit Ethernet. Świetnie sprawdzają się w sieciach domowych, ale też w przedsiębiorstwach o małej intensywności ruchu sieciowego, np. stosujących aplikacje Microsoft Office. Urządzenia kategorii 5e można używać w sieciach z niewielką liczbą użytkowników albo takich, które wykorzystują pliki o małych rozmiarach.

Gniazda kategorii 5e dzielą się tradycyjnie na:

  • natynkowe,
  • podtynkowe.

Natynkowe gniazda RJ45 kat. 5e to elementy pasywne okablowania strukturalnego do budowy sieci teleinformatycznych. Przeznaczone są do montażu natynkowego za pomocą taśmy dwustronnej lub śruby. Gniazda sieciowe kat. 5e tego typu mogą służyć do kończenia prowadzonych z rozdzielni przewodów. Posiadają jeden albo kilka portów.

Podtynkowe gniazda RJ45 kat. 5e są elementem koniecznym przy tworzeniu sieci komputerowej LAN. Montuje się je podtynkowo w puszkach elektroinstalacyjnych o standardowych wymiarach. Ułatwiają to otwory montażowe o typowym rozstawie oraz dołączane do nich elementy montażowe jak śrubki. Gniazda kategorii 5e są wykonane z trwałych materiałów.

Moduły gniazd RJ45 kat. 5e posiadają ośmiostykowe porty wejściowe dla kabli potocznie zwanych skrętkami, które służą do przesyłania informacji. Gniazda komputerowe RJ45 cat. 5e posiadają zaciski typu IDC (Insulation Displacement Contact), które realizują połączenie, przerywając izolację. Właściwe podłączanie kabli do gniazda ułatwione jest przez kolorystyczne oznaczenia poszczególnych zacisków. Moduły kategorii 5e to urządzenia wysokiej jakości.

Poltel – specjalista od budowy sieci

Firma Poltel już od 1994 roku działa jako dystrybutor urządzeń do budowy sieci telekomunikacyjnych, teletechnicznych, teleinformatycznych. Oprócz tego działa zakresie kosztorysowania telekomunikacyjnego osprzętu pasywnego i aktywnego (sieciowego). Współpracuje z najlepszymi na rynku polskimi i światowymi producentami i dostawcami akcesoriów tego rodzaju. W ofercie posiada gniazda i moduły kategorii 5e oraz inne urządzenia jak kabel kat. 5e czy panele rozdzielcze 5e. Stale poszerza asortyment i obecnie ma już ponad 140 tys. urządzeń do profesjonalnego tworzenia sieci. 

Zapraszamy do zapoznania się pełną ofertą i kontaktu z nami.

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.