DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Koszyk
Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tys. produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Wiarygodny partner w biznesie

Filtry

  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Gniazda i moduły kategorii 5e

  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

Moduły i gniazda sieciowe kategorii 5e – charakterystyka

Gniazda i moduły kat. 5e pod względem wydajności uznaje się za poziom podstawowy. Parametry tej kategorii są bardziej rygorystyczne niż jej poprzedniczki kategorii 5. Umożliwiają transmisję danych z maksymalną szybkością 1 Gigabit Ethernet. Świetnie sprawdzają się w sieciach domowych, ale też w przedsiębiorstwach o małej intensywności ruchu sieciowego, np. stosujących aplikacje Microsoft Office. Urządzenia kategorii 5e można używać w sieciach z niewielką liczbą użytkowników albo takich, które wykorzystują pliki o małych rozmiarach.

Gniazdo kat 5e podzielić możemy na natynkowe oraz podtynkowe.

Natynkowe gniazda RJ45 kat. 5e to elementy pasywne okablowania strukturalnego do budowy sieci teleinformatycznych. Przeznaczone są do montażu natynkowego za pomocą taśmy dwustronnej lub śruby. Gniazdo RJ45 kat. 5e może służyć do kończenia prowadzonych z rozdzielni przewodów. Posiada jeden albo kilka portów.

Podtynkowe gniazda RJ45 kat. 5e są elementem koniecznym przy tworzeniu sieci komputerowej LAN. Montuje się je podtynkowo w puszkach elektroinstalacyjnych o standardowych wymiarach. Ułatwiają to otwory montażowe o typowym rozstawie oraz dołączane do nich elementy montażowe jak śrubki. Każde gniazdo 5e jest wykonane z trwałych materiałów.

Moduł gniazda RJ45 posiada ośmiostykowe porty wejściowe dla kabli potocznie zwanych skrętkami, które służą do przesyłania informacji. Gniazdo cat. 5e posiada zaciski typu IDC (Insulation Displacement Contact), które realizują połączenie, przerywając izolację. Właściwe podłączanie kabli do gniazda ułatwione jest przez kolorystyczne oznaczenia poszczególnych zacisków. Moduły kat 5e to urządzenia wysokiej jakości.

Producenci

Wszystkie marki »