DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Koszyk
Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tys. produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Wiarygodny partner w biznesie

Opcje przeglądania

  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Kable ethernet LAN kat.8

  • Strona:
  • 1
  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

1. Czym charakteryzują się kable ethernet LAN kat. 8?

Kable ethernet LAN kat. 8 to absolutny szczyt technologii sieciowej, dostarczający niespotykaną prędkość transmisji danych na poziomie aż do 2000 MHz. Dla porównania, standard kat. 7 obsługuje transmisję danych do 600 MHz. Kable kat. 8 to tzw. kable klasy I, które są w pełni ekranowane. Każda para przewodów jest ekranowana osobno, a potem cały kabel jest dodatkowo okrywany ekranem. To sprawia, że są one niezwykle odporne na wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne, które mogą negatywnie wpływać na jakość transmisji danych. Dzięki temu, kable kat. 8 zapewniają niezawodną, stabilną transmisję danych, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

2. Jakie korzyści przynosi stosowanie kabli ethernet LAN kat. 8?

Stosowanie kabli ethernet LAN kat. 8 przynosi szereg korzyści, zwłaszcza w środowiskach, które wymagają ekstremalnie wysokich prędkości transmisji danych. Przede wszystkim, są one w stanie obsługiwać najnowsze technologie sieciowe, takie jak 40 Gigabit Ethernet. Oznacza to, że są one niezastąpione w miejscach, gdzie przepustowość jest kluczowa, na przykład w centrach danych, gdzie obsługiwane są ogromne ilości informacji. Ponadto, pełne ekranowanie kabli kat. 8 zapewnia ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, które mogą powodować błędy transmisji. Dzięki temu, sieci zbudowane na kablu kat. 8 są niezwykle stabilne i niezawodne. Wszystko to sprawia, że stosowanie kabli kat. 8 jest nie tylko opłacalne, ale wręcz konieczne w środowiskach, które muszą sprostać najwyższym wymaganiom.

3. Do jakich zastosowań najlepiej nadają się kable ethernet LAN kat. 8?

Kable ethernet LAN kat. 8 są doskonałym wyborem dla najbardziej wymagających aplikacji sieciowych. Dzięki swojej niesamowitej przepustowości, są one idealne do obsługi najnowszych technologii, takich jak 40 Gigabit Ethernet, a także do zastosowań, które wymagają najwyższej jakości transmisji danych, takich jak profesjonalne studia multimedialne. Dzięki pełnemu ekranowaniu, kable kat. 8 są także świetnym wyborem dla środowisk z dużą ilością potencjalnych źródeł zakłóceń elektromagnetycznych. Wszystko to sprawia, że kable kat. 8 są idealne do zastosowań, które wymagają najwyższej wydajności i niezawodności.

4. Czy kable ethernet LAN kat. 8 są kompatybilne z okablowaniem niższych kategorii?

Tak, kable ethernet LAN kat. 8 są wstecznie kompatybilne z okablowaniem niższych kategorii. Oznacza to, że można je stosować z urządzeniami i złączami niższych kategorii. Jednak aby w pełni wykorzystać ich potencjał, zaleca się ich użycie z urządzeniami i złączami kat. 8. W przypadku użycia kabli kat. 8 z urządzeniami niższych kategorii, prędkość i wydajność transmisji danych będą ograniczone do możliwości tych urządzeń. Choć istnieje możliwość korzystania z kabli kat. 8 z urządzeniami niższych kategorii, dla pełnej wydajności zaleca się korzystanie z urządzeń i złączy zgodnych z kat. 8.

5. Czy kable ethernet LAN kat. 8 są trudne do zainstalować?

Instalacja kabli ethernet LAN kat. 8 nie jest znacznie trudniejsza niż instalacja kabli innych kategorii. Niemniej jednak, ze względu na ich pełne ekranowanie, wymagają one specjalistycznych złącz i narzędzi do właściwej instalacji. Z tego powodu, zaleca się, aby instalację przeprowadzał doświadczony technik. Poza tym, ze względu na wyższą prędkość transmisji danych, kable kat. 8 są bardziej wrażliwe na nieprawidłowości instalacji, takie jak nadmierne zagięcia czy skręty, które mogą wpływać na ich wydajność. Właściwa instalacja i utrzymanie jest kluczowe dla pełnej wydajności i długowieczności kabli kat. 8.

Producenci

Wszystkie marki »