DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I INFORMATYCE

tel. 42 689 20 50
fax 42 689 20 60
Biuro czynne
pon-pią 8:00-16:00

Zapytania ofertowe:
Po złożeniu zapytania ofertowego przygotujemy dla Ciebie specjalne rabaty i upusty w zależności od ilości produktów, które potrzebujesz u nas zamówić oraz Twojego historii współpracy z naszą firmą
0,00
Jesteś tutaj:  strona główna Technologie › Kable miejscowe

Kable miejscowe


Telekomunikacyjne Kable Miejscowe, z żyłami miedzianymi, z wiązkami parowymi lub czwórkowymi gwiazdowymi, o powłoce polietylenowej z zaporą przeciwwilgociową,  wypełnione, nieopancerzone lub opancerzone z osłoną polietylenową lub polwinitową, przeznaczone do budowy telekomunikacyjnych linii kablowych w sieciach miejscowych.
Oznaczenia stosowane w kablach miejscowych
1
TKM
2
3
4
5
6
 
7
x
8
x
9
 
 
1
 
Xz - o powłoce polietylenowej z zaporą przeciwwilgociową
DXz - o powłoce polietylenowej z zaporą przeciwwilgociową przeznaczony do transmisji danych
X - o powłoce polietylenowej
F - z żyłami bimetalowymi stalowomiedzianymi
TKM
 
Telekomunikacyjny /T/ kabel /K/ miejscowy /M/
2
 
X - o izolacji polietylenowej jednolitej
Xp - o izolacji z polietylenu piankowego z jedną lub dwiema warstwami z polietylenu jednolitego
3
 
w – wypełniony
4
 
n – samonośny
5
 
Ftl - opancerzony taśmami stalowymi lakierowanymi
Fo - opancerzony drutami stalowymi okrągłymi
Ff - w pancerzu z taśmy stalowej falowanej
AlfFf - z ekranem z taśmy aluminiowej falowanej na powłoce i w pancerzu z taśmy stalowej falowanej
6
 
x - z osłoną polietylenową
y - z osłoną polwinitowa
7
 
cyfra określająca ilość par lub czwórek
8
 
2 – kabel parowy
4 – kabel czwórkowy
9
 
średnica żył od 0,4 do 0,9 i 1,2mm
 
 
WARIANTY WYKONANIA:
XzTKMXw, XzTKMXpw, XzTKMXpw, XzTKMXpwn, XzTKMXpwFtlx, XzTKMXpwFtly, XzTKMXwFox, XzTKMXwFoy, XzTKMXpwFox, XzTKMXpwFoy, NTKMXFtlN, NTKMXpFtlN, XzTKMXwFfx, XzTKMXpwFfx, XTKMXpw, XTKMXpwn, TKMXn, XzTKMXw, XzTKMXpw, XzTKMXpwn
Zakres stosowania kabli Kable nieopancerzone są przeznaczone do układania w kanalizacji kablowej i bezpośrednio w ziemi na terenach o małym zagrożeniu  uszkodzeniami  mechanicznymi. Temperatura układania kabli powinna  być nie niższa niż -10*C i nie wyższa niż 50*C. Dopuszczalny  promień  zginania  kabla  nie  powinien  być mniejszy od 10-krotnej średnicy zewnętrznej kabla.
Kable opancerzone są przeznaczone do układania bezpośrednio w  ziemi na terenach o dużym zagrożeniu uszkodzeniami mechanicznymi. Temperatura układania kabli z osłonami polietylenowymi powinna  być nie niższa niż -10 *C i nie wyższa niż 50 *C, a kabli z osłonami  polwinitowymi - nie  niższa  niż -5 *C i nie wyższa niż 50 *C.  Dopuszczalny  promień  zginania  kabli  nie  powinien być mniejszy od 15-krotnej średnicy zewnętrznej kabli.
Kable  samonośne  przeznaczone są do podwieszenia na podporach drewnianych lub prefabrykowanych. Temperatura układania powinna  być nie niższa niż -10 *C i nie wyższa niż 50 *C. Dopuszczalny  promień  zginania  kabli  nie  powinien  być mniejszy od 10-krotnej średnicy zewnętrznej kabli.
Kable rodzaju XzTKMXwFfx i XzTKMXpwFfx przeznaczone są do układania bezpośrednio w ziemi, a zwłaszcza w strefach o dużym narażeniu kabli na atak gryzoni. Temperatura układania kabli nie powinna być niższa niż -100 C i nie wyższa niż 500 C. Dopuszczalny promień zginania kabli nie powinien być mniejszy od 15-krotnej średnicy zewnętrznej kabli.
Kable rodzaju XTKMXwAlFfx i XTKMXpwAlfFfx przeznaczone są do układania bezpośrednio w ziemi, a zwłaszcza w strefach narażonych na niebezpieczne, indukcyjne oddziaływanie linii energetycznych i trakcyjnych, w strefach oddziaływania galwanicznego i w strefach o dużej intensywności wyładowań atmosferycznych. Wartość współczynnika redukcyjnego powinna być uzgodniona między producentem a zamawiającym. Temperatura układania kabli nie powinna być niższa niż -100 C i nie wyższa niż 500 C. Dopuszczalny promień zginania kabli nie powinien być mniejszy od 15-krotnej średnicy zewnętrznej kabla.