DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

 • Język: Polski Polski
 • Waluta: PLN
 • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
 • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Telekomunikacyjna kanalizacja kablowa

Promocje

 • produktów na stronie:
 • 36
 • 60
 • 96

Czym jest kanalizacja teletechniczna?

Kanalizację teletechniczną wykonuje się z rur tworzyw sztucznych o najczęściej stosowanych średnicach 110mm, 50mm, 40mm, 32mm. Finalna konstrukcja kanalizacji kablowej jest zależna od ilości rur leżących. W sytuacji, kiedy do kanalizacji kablowej wykorzystujemy jedną rurę, to kanalizacja teletechniczna wymaga przygotowana jednego otworu, analogicznie do konstrukcji składającej się z czterech rur, musimy przygotować kanalizację cztero-otworową (do jednej kanalizacji telekomunikacyjnej możemy wykorzystać do 48 równolegle ułożonych rur). 

Co wchodzi w skład kanalizacji kablowe?

W skład kanalizacji kablowej wchodzą:

 • ciągi rur prowadzonych na zewnątrz
 • studnie kablowe
 • zasobniki kablowe
 • wprowadzenia do budynków

Wyposażenie do kanalizacji kablowej

Dla zapewnienia bezpieczeństwa umieszczonej w ziemi kanalizacji teletechnicznej przed uszkodzeniami podczas wykonywania w późniejszym okresie czasu prac ziemnych przy użyciu ciężkiego sprzętu na odpowiedniej głębokości nad rurą układa się taśmy ostrzegawcze np. z napisem: UWAGA KABEL ŚWIATŁOWODOWY.

Studnie powinny być zabezpieczone przed dostępem dla osób nieuprawnionych. Zastosowane zasobniki kablowe powinny umożliwiać wykonanie zaplanowanych zapasów kabla. Kanalizacja kablowa powinna być również dostosowana do wszystkich rodzajów kabli telekomunikacyjnych. Studnie kablowe stosuje się w miejscach połączeń, kablowych odgałęzień sieci, lub zmiany kierunku przebiegu sieci.

Jakie są rodzaje kanalizacji kablowej?

Kanalizacja pierwotna

to system rur bezpośrednio ułożonych pomiędzy studniami podczas budowy takiej kanalizacji (np. 110mm). Do takiej rury można wciągnąć inne rury o mniejszej średnicy, które to będą tworzyć kanalizację wtórną. Kable wzmocnione można zaciągać bezpośrednio w kanalizację pierwotną

Kanalizacja wtórna

tworzą ją rury umieszczone wewnątrz rury osłonowej kanalizacji pierwotnej. Kanalizację wtórną wykonuje się z rur o średnicach 40 i 32mm

Mikrokanalizacja

system kanalizacji kablowej oparty na rurach małej średnicy (7 mm, 14 mm), w które kable głównie wdmuchuje się przy użyciu wdmuchiwarki – urządzenia, które wprowadza kabel do mikrorury, jednocześnie wdmuchując do niej powietrze (zmniejszenie oporów tarcia).
Taka kanalizacja jest tańsza, szybsza i łatwiejsza w budowie i eksploatacji (mniejsze opłaty za dzierżawę pasa drogowego), odcinki pomiędzy studniami mogą być większe. Niestety taka kanalizacja nie daje dużej możliwości rozbudowy w przypadku takiej potrzeby – nie można wciągnąć/wdmuchać kabla, ponieważ tylko jeden kabel może być w jednej mikrorurce.
Mikrorurki można ze sobą łączyć odpowiednimi złączkami hermetycznymi, które są łatwe w instalacji.

 

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.