DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Koszyk
Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tys. produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Wiarygodny partner w biznesie

Filtry

  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Multiplexery

  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

Czym jest multiplekser (multiplexer)?

Multiplekser, w skró,cie &bdquo,MUX&rdquo, lub &bdquo,MPX&rdquo,, jest kombinowanym układem logicznym zaprojektowanym do przełączania jednej z kilku linii wejściowych do jednej wspó,lnej linii wyjściowej, poprzez zastosowanie sygnału sterującego.

Multipleksery lub MUX mogą być obwodami cyfrowymi wykonanymi z szybkich bramek logicznych używanych do przełączania danych cyfrowych lub binarnych, ale mogą też być typami analogowymi wykorzystującymi tranzystory lub przekaźniki do przełączania.

Zastosowanie multiplekserow

Multiplexer jest niezwykle przydatny, w sytuacji gdy potrzeba wysłać dużą ilości danych przez sieć, przy zmniejszeniu przepustowości i czasu. W sytuacjach, gdy wymagane jest przełączanie wysokiej prędkości, najczęsiciej wybierany jest elektroniczny multiplekser. Multipleksery zbudowane z tranzystoró,w i przekaźnikó,w są wykorzystywane do aplikacji analogowych.,

Multipleksery znajdują zastosowanie w sytuacjach, gdzie istnieje konieczność przesyłania dużej ilości danych przy użyciu pojedynczej linii. Multiplekser jest rozwiązaniem wdrażanym w systemach komunikacji w celu zwiększenia wydajności. Korzystając z pojedynczej linii transmisyjnej, ró,żne rodzaje danych (wideo, audio itp.) Są przesyłane w tej samej chwili.

Multipleksery znajdują rozwiązanie ró,wnież w sieciach telefonicznych, gdzie należy wprowadzać wiele sygnałó,w audiopojedynczą linią i transmitować je za pomocą multipleksera - w ten sposó,b liczne sygnały audio są izolowane, a ostatecznie odbiorca odbierze wymagane sygnały audio.

Multipleksery są przystosowane dla sygnałó,w danych, któ,re mają być transmitowane z jednostki kosmicznej lub systemu komputerowego satelity.

W ofercie poltel.com.pl znajdą Państwo:

Producenci

Wszystkie marki »