DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Okablowanie strukturalne kategorii 5e | POLTEL Telecom

  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

Okablowanie kategorii 5e – pośrednik między kategoriami 5 a 6

Okablowanie strukturalne kategorii 5e wprowadzono w 2000 roku jako pomoc dla dodatkowych wymagań transmisyjnych aplikacji 1000Base-T. W normie dla tej kategorii margines między wielkością zmierzoną a limitem jest większy niż w kategorii 5. Okablowanie kategorii 5e ma też kilka nowych kryteriów wymaganych dla 1 Gigabitowego Ethernetu.

Kable kategorii 5e działają z komponentami toru transmisyjnego klasy D. Klasę określa się na podstawie komponentu o najniższej występującej tam kategorii. Kategoria 5e wykorzystywana w torze klasy D jest przeznaczona do szybkich sieci lokalnych, nieprzekraczających częstotliwości 100 MHz. Dla powiększenia marginesu działania okablowania kategorii 5e zwiększono zapas dla parametrów ELFEXT, NEXT i Return Loss (straty odbiciowe), a także wprowadzono przesłuchy w postaci sumarycznej. To ograniczenie przesłuchu w kablu kat. 5e ma na celu zwiększenie jego przepustowości. Dzięki temu może obsługiwać prędkości do 1000 Mb/s i występować zarówno w sieciach domowych, jak i komercyjnych

Kable UTP kat. 5e są przeznaczone do pracy w sieciach teleinformatycznych nienarażonych na zakłócenia elektromagnetyczne. Idealnie sprawdzają się ułożone na stałe wewnątrz budynków. Do miejsc o większych wymaganiach przeciwpożarowych stosuje się skrętki 5e z powłoką bezhalogenową. Kable 5e UTP mogą być używane do pracy w temperaturze otoczenia od - 20 do 70ºC. Jeśli kabel kat. 5e ma powłokę PVC, w temperaturze od 0 do 50ºC. Siła ciągnienia kabla nie powinna przekraczać wartości równej 20N na parę.

Skrętka UTP kat. 5e to najwolniejszy kabel, jaki można stosować w nowej konfiguracji Ethernet. Jednak zaletą okablowania strukturalnego 5e jest jego niska cena (instalacja kabli kat. 6 jest o około 40% droższa) oraz przepustowość wystarczajaca do funkcjonowania sieci protokołu 1000Base-T.

Okablowanie kategorii 5e pośredniczy pomiędzy kategoriami 5 a 6, spełniając wiele kryteriów kategorii 6.

Poltel – Twój sprawdzony dostawca

Prowadzimy działalność handlową, doradczą i szkoleniową jako dystrybutor produktów do budowy sieci telekomunikacyjnych, teletechnicznych, teleinformatycznych. Jako multibrandowy dostawca produktów i systemów, gwarantujemy tylko oryginalne produkty o wysokiej jakości. Posiadamy kompleksową ofertę na okablowanie strukturalne 5e. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.