DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Koszyk
Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tys. produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Wiarygodny partner w biznesie

Filtry

  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Okablowanie kat. 7A

  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

1. Czy okablowanie kat. 7A jest odporne na zakłócenia elektromagnetyczne?

Okablowanie kat. 7A jest w pełni ekranowane, co oznacza, że jest zaprojektowane do minimalizacji zakłóceń elektromagnetycznych. Każda para przewodów jest indywidualnie ekranowana, a dodatkowo cały kabel jest otoczony ekranem. Ta konstrukcja znacząco ogranicza wpływ zakłóceń elektromagnetycznych, które mogą negatywnie wpływać na jakość transmisji danych. Dzięki temu okablowanie kat. 7A jest idealnym rozwiązaniem dla środowisk, w których występują silne pola elektromagnetyczne, takie jak centra danych, sieci korporacyjne czy profesjonalne studia multimedialne.+

2. Do jakich zastosowań najlepiej nadaje się okablowanie kat. 7A?

Ze względu na wyjątkowo wysokie parametry, okablowanie kat. 7A jest doskonałym rozwiązaniem dla sieci wymagających dużych przepustowości. Centra danych, sieci korporacyjne, a także studia multimedialne - to tylko niektóre z miejsc, w których to okablowanie sprawdzi się idealnie. W takich miejscach często wymagane jest przesyłanie dużej ilości danych z niezwykle wysoką prędkością, co stawia szczególne wymagania przed infrastrukturą sieciową. Kable kat. 7A są w stanie sprostać tym wyzwaniom, umożliwiając transmisję danych z prędkością do 1000 MHz. Ponadto, dzięki pełnemu ekranowi, są w stanie zminimalizować zakłócenia elektromagnetyczne, które mogą wpływać na jakość transmisji. Zastosowanie kabli kat. 7A pozwala na tworzenie sieci, które są nie tylko wydajne, ale także niezawodne i odporne na różnego rodzaju zakłócenia.

3. Czy okablowanie kat. 7A wymaga specjalnych złączy?

Okablowanie kat. 7A jest zazwyczaj zakończone specjalnymi złączami - GG45, TERA lub ARJ45. Te złącza są zaprojektowane tak, aby umożliwić obsługę wysokich przepustowości, które charakteryzują kable kat. 7A. Należy jednak pamiętać, że złącza te nie są wstecznie kompatybilne ze standardowymi złączami RJ45, co oznacza, że nie można ich używać z kablami niższych kategorii. W przypadku planowania upgrade'u sieci do standardu kat. 7A, może być więc konieczne zainstalowanie nowych złączy. Niemniej jednak, dzięki zastosowaniu tych specjalnych złączy, okablowanie kat. 7A oferuje wyjątkowo wysoką jakość połączenia, co przekłada się na ogólną wydajność i niezawodność sieci.

4. Czy okablowanie kat. 7A jest kompatybilne z okablowaniem niższych kategorii?

W kontekście fizycznego połączenia, złącza GG45, TERA lub ARJ45 używane z kablami kat. 7A nie są wstecznie kompatybilne ze standardowymi złączami RJ45, które są stosowane w okablowaniu niższych kategorii. Jednakże, istnieją adaptery, które pozwalają na połączenie tych różnych typów złączy, co pozwala na większą elastyczność przy planowaniu i rozbudowie sieci. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z takich adapterów może wpływać na ogólną wydajność sieci. Dla pełnej wydajności zaleca się korzystanie z urządzeń i złączy zgodnych z kat. 7A. Co więcej, okablowanie kat. 7A jest kompatybilne na poziomie transmisji danych z okablowaniem niższych kategorii, co oznacza, że można go używać w sieciach, które zawierają także okablowanie niższych kategorii - choć oczywiście, maksymalna prędkość transmisji będzie wtedy ograniczona przez najniższy standard użyty w sieci.

5. Czy okablowanie kat. 7A jest łatwe do zainstalowania?

Instalacja kabli kat. 7A może być nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku niższych kategorii, głównie ze względu na wymóg stosowania ekranów i specjalnych złączy. Każda para przewodów w kablu kat. 7A jest indywidualnie ekranowana, a dodatkowo cały kabel jest otoczony ekranem. To oznacza, że instalacja kabli kat. 7A wymaga nieco więcej precyzji i uwagi niż instalacja kabli niższych kategorii. Jednak, dobrze przeszkolony instalator sieci powinien być w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Warto zwrócić uwagę, że ze względu na większą złożoność instalacji, okablowanie kat. 7A może być nieco droższe w instalacji niż okablowanie niższych kategorii. Niemniej jednak, zważywszy na znacznie wyższe prędkości transmisji i ogólną niezawodność, które oferuje okablowanie kat. 7A, dla wielu organizacji te dodatkowe koszty mogą okazać się dobrą inwestycją.

Producenci

Wszystkie marki »