DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Rury osłonowe kanalizacji kablowej

  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

Sposoby umieszczenia rur kablowych

Rurki do przewodów elektrycznych umieszczone w ziemi, umożliwiają rozbudowę lub wymianę istniejącej infrastruktury kablowej bez konieczności prowadzenia prac ziemnych oraz zapewniają ochronę mechaniczną, ochronę przed agresywnym środowiskiem, stanowią dodatkową separację w przypadku kolizji i zbliżeniu różnych mediów. Rury kablowe powinny zapewniać szczelność rurociągu kablowego przed wodą, piaskiem. Stanowią także dodatkową osłonę kabla przed gryzoniami. Rury do kabli, które układane są na zewnątrz muszą zapewniać osłonę przed promieniowaniem UV, zmianami temperatur, wilgotnością, agresywnym środowiskiem pracy. Wybierając odpowiednie rury do kabli, by stworzyć kompletny, sprawny system, należy kierować się wymaganiami dotyczącymi miejsca montażu oraz rodzajem środowiska.

Kanalizacja kablowa wykonana z rur kablowych może składać się z rur plastikowych o średnicy np. 110 mm, 40 mm, 32 mm (najbardziej popularne średnice). Takich rur instalacyjnych elektrycznych pomiędzy studniami może być ułożonych nawet kilka lub kilkanaście.

W kanalizacji pierwotnej system rur kablowych jest ułożony między studniami podczas budowy takiej kanalizacji (np. 110mm). Do takiej rury można wciągnąć inne rury o mniejszej średnicy, które to będą tworzyć kanalizację wtórną. Kable wzmocnione można zaciągać bezpośrednio w kanalizację pierwotną.

Podczas prowadzenia rur kanalizacji w ziemi, na odpowiedniej głębokości nad rurą układa się taśmy ostrzegawcze np. z napisem: UWAGA KABEL OPTOTELEKOMUNIKACYJNY – pełniących rolę ostrzegawczą dla prowadzących prace ziemne, że poniżej taśmy znajduje się kanalizacja kablowa.

Typy rur elektroinstalacyjnych kablowych

Rury osłonowe

Rury kablowe osłonowe wykorzystywane są do ochrony kabli niskiego i średniego napięcia, przy kablach telekomunikacyjnych, budowie sieci telewizji kablowej, systemów sterowania itp., przy budowie autostrad, linii kolejowych oraz we wszelkich miejscach, w których występują znaczne obciążenia zewnętrzne. Rury kablowe osłonowe stosowane w ziemi, pod tynkiem, na tynku w korytach kablowych. W zależności od miejsca zastosowania ich celem jest zabezpieczenie kabla przed zewnętrznymi czynnikami i zagrożeniami lub zapewnić ochronę przed niepowołanym dostępem przez osoby niepowołane.

Karbowane rury osłonowe

Rury elektroinstalacyjne o dużej wytrzymałości mechanicznej, a jednocześnie zapewniające łatwość prowadzenia ze względu na elastyczność to karbowane rury osłonowe o dwuściennej konstrukcji o zewnętrznej pofalowanej ściance i gładkiej wewnętrznej lub o dwóch karbowanych powierzchniach.

Rury gładkie

Rury gładkie sztywne wymagają dużej staranności na etapie budowy ze względu na swoją sztywność, ale zapewniają jednak większą wytrzymałość łatwość instalacji kabla. Rurki do przewodów elektrycznych łączy się m.in. za pomocą dwuzłączek, kielichów lub wykonuje połączenia zgrzewane lub spawane. Wciąganie kabli umożliwiają specjalne linki (pilot), w które mogą być wyposażone rury.

Rury dzielone

W przypadku wykonywania rurociągów kablowych w postaci przewiertów lub przecisków kablowych stosuje się rury o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Dzielone rury osłonowe do kabli wykorzystywane są do modernizacji oraz naprawy rurociągów kablowych i kanalizacji kablowej. Specjalna konstrukcja połączenia wzdłużnego zapewnia wodoszczelność rur dzielonych.

Mikrokanalizacja

Mikrokanalizacja – system kanalizacji kablowej oparty na rurach małej średnicy (7 mm, 14 mm), w które kable głównie wdmuchuje się przy użyciu wdmuchiwarki – urządzenia, które wprowadza kabel do mikrorury, jednocześnie wdmuchując do niej powietrze (zmniejszenie oporów tarcia).

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.