DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

 • Język: Polski Polski
 • Waluta: PLN
 • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
 • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Pigtaile i patchcordy światłowodowe

 • produktów na stronie:
 • 36
 • 60
 • 96

Sznury optyczne

Przy budowie torów światłowodowych konieczne jest wykonywanie połączeń lub zakończeń włókien przy pomocy ustandaryzowanych rodzajów złącz. Najbardziej istotnym parametrem charakteryzującym złącza jest ich wpływ na parametry transmisyjne. Im pewniejsze złącze i lepiej wykonane tym tłumienność, czyli strata na mocy sygnału jest mniejsza.

Rozróżniamy złącza stałe i rozłączalne. Złącza stałe wykonuje się przy pomocy spawania lub klejenia końcówek światłowodu. Złącza rozłączalne wykonuje się za pomocą złączek światłowodowych które zapewniają możliwość wielokrotnego łączenia i rozłączania światłowodów. Złączki dzięki niezwykłej precyzji wykonania zapewniają wycentrowanie łączonych włókien, aby zapewnić transmisję światła przez mechaniczne zbliżenie dwóch wypolerowanych zakończeń włókien światłowodowych. O precyzji jaką muszą zapewniać złącza rozłączalne świadczy fakt, że w światłowodach jednomodowych średnica rdzenia przewodzącego sygnał optyczny jest 9 mikro metrów i tylko centralne połączenie zapewnia transmisję.

Sznury Optyczne Zakończeniowe (Pigtajle światłowodowe) - to krótki odcinek jednowłóknowego kabla zakończonego z jednej strony wtykiem (złączką). Są stosowane do zakańczania włókien kabli liniowych w przełącznicach.

Sznury Optyczne Połączeniowe (Patchcordy światłowodowe) - to krótki odcinek jednowłóknowego kabla obustronnie zakończonego wtykiem służący do połączenia ze sobą urządzeń teletransmisyjnych z przełącznicą światłowodową lub dołączenia przyrządów pomiarowych.

Pigtaile jak i Patchcordy światłowodowe dostępne są wersji pojedynczej (simplex) oraz podwójnej (duplex).

Opracowano bardzo wiele różnych typów złącz mechanicznych. Obecnie najczęściej stosowanymi złączami są:

 • SC – z mechanizmem zatrzaskowym „push-pull”, Standard Connector
 • LC - z systemem blokady zatrzaskowej, Lucent/Little Channel
 • E2000 - system blokady zatrzaskowej
 • ST - z kołnierzem bagnetowym, Straight Tip,
 • FC - z korpusem gwintowanym, Ferrule Connector)

 

Złącza w celu zapewnienia najmniejszych start sygnału optycznego wykonane są w dwóch standardach UPC (ang. Ultra Physical Contact) oraz APC (ang. Angled Physical Contact). Różnica między tymi standardami polega na spolerowaniu czoła ferruli złącza. W przypadku UPC jest ono płaskie, w APC czoło złącza polerowane jest pod kątem 8 stopni. Stosowanie standardu APC jest uzasadnione eliminacją zjawiska zachodzącego przy przejściu światła przez granicę ośrodków reflektancji (odbite od granicy ośrodka światło wraca do nadajnika tłumiąc użyteczny sygnał). Eliminacja reflektanci wpływa na mniejszą wartość całkowite tłumienie złącza.

Ze względu na ryzyko uszkodzenia mechanicznego oraz bardzo duże straty nie można ze sobą parować złącza wykonanego w standardach APC i UPC.

Sznury optyczne dla prawidłowego funkcjonowania toru transmisyjnego muszą być wykonane z tego samego rodzaju włókna jaki jest zastosowany w całym torze światłowodowym.

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.