DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I INFORMATYCE

tel. 42 689 20 50
fax 42 689 20 60
Biuro czynne
pon-pią 8:00-16:00

Zapytania ofertowe:
Po złożeniu zapytania ofertowego przygotujemy dla Ciebie specjalne rabaty i upusty w zależności od ilości produktów, które potrzebujesz u nas zamówić oraz Twojego historii współpracy z naszą firmą
0,00
Jesteś tutaj:  strona główna › Zasilacze awaryjne UPS

Zasilacze awaryjne UPS

Gwarancja zasilania urządzeń teleinformatycznych

Nawet chwilowa przerwa (kilkadziesiąt ms) w zasilaniu może spowodować utratę danych lub uszkodzenie bądź "zawieszenie" urządzeń teleinformatycznych, skutkując różnorodnymi awariami i przestojami.

Ochronę przed problemami z siecią zasilającą uzyskuje się dzięki stosowaniu systemów zasilania gwarantowanego, złożonego z urządzeń, takich jak: zasilacze UPS, siłownie prądu stałego oraz agregaty prądotwórcze. Zastosowanie zasilaczy UPS pozwala na wyeliminowane krótkotrwałych przerw w zasilaniu, a więc tych, które występują najczęściej. Jeśli istnieje potrzeba zapewnienia zasilania podczas długotrwałych przerw w dostawie energii, konieczne jest wyposażenie systemu zasilania gwarantowanego w agregat prądotwórczy. Przy długich przerwach rolą zasilacza UPS jest podtrzymanie zasilania do czasu pełnego rozruchu generatora.

Praktycznie  spotyka się trzy typy zasilaczy UPS:

OFF-LINE
- zbudowane z: falownika (wytwarzającego najczęściej napięcie o kształcie niewiele zbliżonym do sinusoidy), ładowarki baterii akumulatora, transformatora podwyższającego napięcie oraz baterii akumulatorów; całością urządzenia steruje układ regulacji. W zasilaczach tych zawsze występuje czas przełączenia na zasilanie z baterii, będący sumą czasu detekcji zaniku napięcia oraz czasu przełączenia i uruchomienia falownika.

LINE-INTERACTIVE
- najczęściej stosowane do zabezpieczenia takich urządzeń systemu teleinformatycznego, jak serwery i wysoko wydajne stacje robocze. Charakteryzują się wysoką sprawnością (mają niższe straty cieplne), lecz w porównaniu z topologią on-line mają gorsze właściwości filtrujące.

ON-LINE
- zapewniają ochronę przed wszelkimi zakłóceniami. W sposób ciągły utrzymują stabilizowane napięcie, dzięki dwukrotnemu przetwarzaniu energii elektrycznej ze swego wejścia - na napięcie stałe i z powrotem na przemienne - poprzez falownik pracujący synchroniczne z siecią. Stosowane do zabezpieczania najbardziej krytycznych odbiorów.

 

Zasilacze awaryjne UPS można podzielić również ze względu na ich wykorzystanie :

 

- Zasilacze do komputerów, stacji roboczych i urządzeń do rozrywki domowej
(zasilacze UPS przeznaczone do współpracy z komputerami osobistymi i stacjami roboczymi, a także do ochrony zasilania w domowych urządzeniach audio i wideo)

- Zasilacze UPS do sieci i serwerów
(Zasilacze UPS najlepiej współpracujące z serwerami w konfiguracjach stelażowych, centrach przechowywania danych, pamięci masowej, sprzętu VoIP, urządzeń sieciowych i innych urządzeniach o znaczeniu krytycznym)

- Zasilacze UPS do centrów przetwarzania danych i innych obiektów
(Zapewnienie ciągłego, niezakłóconego zasilanie i skalowalnego czasu podtrzymania akumulatorów w dużych centrach przetwarzania danych i innych obiektach, a także w elektrycznej infrastrukturze technicznej i innych newralgicznych systemach informatycznych)


Zasilacze do komputerów, stacji roboczych i urządzeń do rozrywki domowej:

UPS Zasilacz awaryjny Eaton Protection StationEaton Protection Station (500-800VA)

Eaton Protection Station jest innowacyjnym rozwiązanenie dla użytkowników domowych chroniący urządzenia elektroniczne

.

.

Zasilacz awaryjny UPS Eaton 3SEaton 3S (550-700 VA)

UPS Eaton 3S chroni urządzenia komputerowe w przypadku codziennych zdarzeń jak wyładowania atmosferyczne czy burze . EATON 3S  idealnie nadaje się również do ochrony sprzętu elektronicznego przed przeciążeniami sieci energetycznej a także naturalnych awarii wyłączenia zasilania bez ostrzeżenia.


 

Zasilacz UPS Eaton Eclipse ECO

Eaton Ellipse ECO (500-1600VA)

UPS Eaton Ellipse ECO zapewnia ochronę zasilania o dużej sprawności energetycznej dla komputerów biurowychZasilacze UPS do sieci i serwerów:
 

Eaton UPS 5130 Eaton 5130 (1250-3000 VA)
  Eaton 5130 Rack/Tower UPS to zasilacz UPS działający w trybie line-interactive, ze skalowalnym czasem podtrzymywania zasilania, przeznaczony do serwerów, pamięci masowej oraz urządzeń VoIP i sieciowych.


.

.

Eaton UPS 5PXEaton 5PX (1500-3000 VA)
 UPS Eaton 5PX stelażowo/wieżowy zapewnia moc gwarantowaną line-interactive oraz wydłużony czas podtrzymania dla serwerów, systemów pamięci, sprzętu VoIP oraz urządzeń sieciowych
 

Eaton UPS EXEaton EX (700-3000 VA)

Zasilacz UPS Eaton EX, wchodzący w skład serii Pulsar, oferuje wysoką dostępność, elastyczność i niski całkowity koszt posiadania przy zasilaniu serwerów, pamięci masowej do przechowywania danych, sprzętu sieciowego, telefonii — VoIP, sprzętu medycznego i procesów przemysłowych.UPS Eaton 9130

Eaton 9130 (700-6000 VA)
UPS Eaton 9130 zapewnia jakość zasilania online oraz skalowany czas podtrzymania bateryjnego dla serwerów, sieci komunikacji głosowej i sieci danych, systemów magazynowania oraz innych urządzeń IT.Zasilacz Eaton 9130 RM

Eaton 9130 RM (1000-3000 VA)
Eaton 9130 Rackmount UPS to zasilacz UPS działający w trybie online, ze skalowalnym czasem podtrzymywania zasilania, przeznaczony do serwerów, sieci przesyłania głosu i danych, systemów pamięci masowej oraz innego wyposażenia informatycznego montowanego w stelażach.Eaton UPS 9155Eaton 9155 (8-30 KVA)
Eaton 9155 jest najwyższej jakości zasilaczem UPS z podwójną konwersją i skalowalnym czasem pracy akumulatora, przeznaczonym dla infrastruktur informatycznych i elektrotechnicznych w przedsiębiorstwach, bankowości i służbie zdrowia.


Zasilacze UPS do centrów przetwarzania danych i innych obiektów


Eaton Blade UPS

BladeUPS (12-60 kW)
Eaton BladeUPS zapewnia ochronę zasilania w zakresie od 12 kW do 60 kW z przodującą w branży sprawnością w jednej 19-calowej szafie montażowej.UPS Eaton 9355

Eaton 9355 (8-40 kVA)
Eaton 9355 jest najwyższej jakości zasilaczem UPS z podwójną konwersją i skalowalnym czasem pracy akumulatora, przeznaczonym dla infrastruktur informatycznych i elektrotechnicznych w przedsiębiorstwach, bankowości i służbie zdrowia.  Zasilacz UPS Eaton

Eaton 9395 (225-1100 kVA)
  Eaton 9395 UPS jest skalowalnym zasilaczem UPS z podwójną konwersją przeznaczonym dla dużych centrów przetwarzania danych, służby zdrowia, instytucji finansowych i innych newralgicznych zastosowań.

.

.Praktyczne porady: Bypass serwisowy:
 
UPS pomaga w ochronie Twojego systemu i danych w przypadku wystąpienia awarii zasilania. Aby uzyskać optymalną niezawodność, należy zabezpieczać ochronę zasilania. Bypass serwisowy może pomóc w zapewnieniu maksymalnej niezawodności i dostępności. Najnowszy film profesora Wattsona z firmy Eaton daje przegląd, jak bypass serwisowy może zapobiegać przestojom podczas prac konserwacyjnych zasilacza UPS.


.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

Praktyczne porady: Podstawy zarządzania bateriami UPS

Baterie UPS są najbardziej wrażliwym elementem systemu ochrony zasilania, a awarie baterii są główną przyczyną utraty obciążenia. Wiedząc, jak konserwować i zarządzać bateriami możemy przedłużyć ich żywotność, zaoszczędzić czas i uniknąć problemów w przyszłości.

.

.


Praktyczne porady: VA vs. W: Wyjśnienia dotyczące doboru i mocy znamionowych

Aby uzyskać maksymalną moc z zakupionego zasilacza UPS, warto wiedzieć jaka jez różnica pomiędzy mocą pozorną [VA], a mocą czynną [W]. W poniższym filmie firmy Eaton uzyskamy podstawowe informacje na temat oceny potencjalnej mocy oraz relacji pomiędzy mocami wyrażonymi w VA i W.


sdsdsd

Zasilanie środowisk wirtualnych

Najbardziej istotna funkcja w środowiskach wirtualnych; wyzwalanie migracji i przedłużanie czasu pracy środowiska komputerowego z jednej konsoli zarządzającej.

.

.

Polecamy również artykuł techniczny EATON Rack Hygiene, który definiuje szafy typu rack jako urządzenia służące do zarządzania przepływem powietrza, a nie jako elementy neutralne.

.

.