DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

 • Język: Polski Polski
 • Waluta: PLN
 • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
 • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Telekomunikacyjne kable miedziane stacyjne

 • produktów na stronie:
 • 36
 • 60
 • 96

Przeznaczenie kabli stacyjnych

Kabel miedziany telekomunikacyjny stacyjny używany jest do połączeń telefonicznych, telegraficznych, teletransmisyjnych i przetwarzania informacji. Kable stacyjne przeznaczone są do układania na stałe wewnątrz budynków.

Kable typu YnTKSYekw, YnTKSXpekp, YnTKSXekp, Yn-YTKSXekp, Yn-YTKSXpekp są specjalnymi kablami używanymi w przeciwpożarowych instalacjach sterowania i sygnalizacji.

Z kolei kable bezhalogenowe HTKSH, HTKSHekw oraz bezhalogenowe ognioodporne HTKSH FE180/PH90, HTKSHekw FE180/PH90 używane są tam, gdzie potrzebne jest większe bezpieczeństwo ludzi i kosztownych urządzeń elektronicznych na wypadek pożaru.

Kable HTKSH, HTKSHekw, HTKSH FE180/PH90, HTKSHekw FE180/PH90 przeznaczone są do połączeń stałych urządzeń stacyjnych telefonicznych, teletransmisyjnych, urządzeń systemów alarmowych, sygnalizacyjnych, dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO) itp. oraz do transmisji danych za pośrednictwem sygnałów analogowych i cyfrowych w instalacjach elektroniki przemysłowej i automatyki w obiektach o zaostrzonych wymaganiach przeciwpożarowych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów sygnalizacji alarmu pożaru i automatyki pożarniczej.

Kable ognioodporne bezhalogenowe HTKSH FE180/PH90, HTKSHekw FE180/PH90 w przypadku pożaru zapewniają podtrzymanie funkcji kabla (tj. zapewnienie transmisji danych oraz dopływu energii elektrycznej do urządzeń, które muszą funkcjonować w warunkach pożaru i podczas jego gaszenia np. instalacje oświetlenia awaryjnego) przez co najmniej 90 minut (PH90) oraz trwałość izolacji kabla przez 3h (FE180). Kable HTKSH FE180/PH90, HTKSHekw FE180/PH90 są odporne na oddziaływanie wody i mogą być stosowane w pomieszczeniach chronionych stałymi wodnymi urządzeniami gaśniczymi (strefach tryskaczowych).

Rodzaje kabli stacyjnych

Kable stacyjne TKSY, YTKSY, YnTKSY dostępne są w wersji:

 • ekranowanej: YTKSYekw, YTKSYekp, YTKSXekp, YTKSXpekp, Y-YTKSXekp, Y-YTKSXpekp
 • ekranowanej nierozprzestrzeniającej płomienia (uniepalnionej): YnTKSYekw, YnTKSXpekp, YnTKSXekp, Yn-YTKSXekp, Yn-YTKSXpekp
 • bezhalogenowej i ognioodpornej bez ekranu: HTKSH, HTKSH FE180/PH90
 • z ekranem: HTKSHekw, HTKSHekw FE180/PH90, NTKSXekw.

Kable HTKSH, HTKSHekw, HTKSH FE180/PH90, HTKSHekw FE180/PH90 nie rozprzestrzeniają płomienia, emisja dymu jest bardzo niska, a emitowane gazy są nietoksyczne i niekorozyjne. W przypadku kabli ekranowanych HTKSHekw, HTKSHekw FE180/PH90 wspólny ekran statyczny chroni kabel przed zakłóceniami indukowanymi przez zewnętrzne pola elektryczne. 

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.