DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Rury osłonowe wtórne RHDPE do kanalizacji kablowej

  • Strona:
  • 1
  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

Kanalizacja wtórna przebiega zawsze po tej samej trasie co kanalizacja pierwotna, zachowuje ciągłość przebiegu na całej swojej długości – przebiegając także przez studnie kablowe, a nie kończąc się na jej przeciwległych bokach jak w przypadku kanalizacji pierwotnej. Kanalizacja wtórna powinna umożliwiać maksymalne wykorzystanie otworów kanalizacji pierwotnej. Podstawowe średnice rur to 25, 32, 40 i 50 mm. W celu najlepszego wykorzystania przestrzeni stosuje się najczęściej połączenie czterech rur wtórnych 32 mm, zamkniętych w rurze kanalizacji pierwotnej o średnicy 110 mm.

Zalety wtórnych rur HDPE

Materiałem najczęściej wykorzystywanym do tworzenia kanalizacji wtórnych są rury HDPE. Polietylen dużej gęstości jest materiałem o dobrej wytrzymałości mechanicznej oraz niskiej wadze. Mały ciężar rur obniża koszty ich transportu i montażu, gdyż nie powoduje on konieczności angażowania specjalnego sprzętu. Duża elastyczność rur HDPE pozwala na ich układanie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Rury z HDPE nie korodują, są odporne na niskie temperatur oraz co ważne, są odporne również na szereg czynników chemicznych, dlatego mogą być układane bezpośrednio w gruncie. Ponad to rury te świetnie nadają się do przeciągania oraz wdmuchiwania w nie kabli. Dzieje się tak dzięki pokryciu ich wnętrza specjalną warstwą poślizgową lub zastosowania wzdłużnego rowkowana, które skutecznie zmniejszają współczynnik tarcia. Dodatkowym atutem rur HDPE jest łatwość ich łączenia, pozwalająca na prostą rozbudowę istniejącej kanalizacji.

Dla zapewnienia długotrwałej sprawności i funkcjonalności kanalizacja wtórna powinna odznaczać się szczelnością. Tu rury z polietylenu dużej gęstości również zdają egzamin. Rury HDPE dzięki łączeniu metodą zgrzewania, nawet w miejscu połączenia stanowią monolit, skutecznie zabezpieczając zamontowane w nich przewody przed wilgocią i innymi zanieczyszczeniami stałymi i płynnymi.

Ciągi kanalizacji wtórnej na całej swojej długości powinny być łatwo rozpoznawalne. Dlatego dla lepszego rozróżnienia poszczególnych ciągów, stosuje się rury z odpowiednimi napisami lub barwnymi oznaczeniami na ich zewnętrznej powierzchni. Rury wykonane z polietylenu dużej gęstości charakteryzują się dużą trwałością eksploatacyjną, szacowaną na co najmniej 50 lat.

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.