DOSTAWCA W TELEKOMUNIKACJI I TELEINFORMATYCE

  • Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:

Ponad 100 tyś produktów

Ponad 100 tyś produktów

Kompleksowa zindywidualizowana obsługa projektów

Oryginalne produkty

Oryginalne produkty

Renomowanych sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości obsługa klienta

Wysokiej jakości obsługa klienta

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Ponad 25 lat doświadczenia

Ponad 25 lat doświadczenia

Techniczne i merytoryczne doradztwo

Filtry

Rozwiń
  • usuń filtry

Dodano produkt do listy

Rury osłonowe wtórne RHDPE do kanalizacji kablowej

  • Strona:
  • 1
  • produktów na stronie:
  • 36
  • 60
  • 96

Kanalizacja kablowa wtórna przebiega zawsze po tej samej trasie co kanalizacja pierwotna, zachowuje ciągłość przebiegu na całej swojej długości – przebiegając także przez studnie kablowe, a nie kończąc się na jej przeciwległych bokach jak w przypadku kanalizacji pierwotnej. Kanalizacja wtórna powinna umożliwiać maksymalne wykorzystanie otworów kanalizacji pierwotnej. Podstawowe średnice, jakie posiada rura HDPE to 25, 32, 40 i 50 mm. W celu najlepszego wykorzystania przestrzeni stosuje się najczęściej połączenie czterech rur wtórnych 32 mm, zamkniętych w rurze kanalizacji pierwotnej o średnicy 110 mm.

Zalety wtórnych rur HDPE

Materiał, który zwykle stosuje się do stworzenia kanalizacji wtórnych to rury RHDPE. Polietylen o dużej gęstości jest materiałem o dobrej wytrzymałości mechanicznej oraz niskiej wadze. Mały ciężar rur obniża koszty ich transportu i montażu, gdyż nie powoduje on konieczności angażowania specjalnego sprzętu. Duża elastyczność rur HDPE pozwala na ich układanie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Rura RHDPE nie koroduje, jest odporna na niskie temperatury oraz co ważne, jest odporna również na szereg czynników chemicznych, dlatego może być układana bezpośrednio w gruncie. Ponadto rura HDPE do światłowodów świetnie nadaje się do przeciągania oraz wdmuchiwania w nią kabli. Dzieje się tak dzięki pokryciu jej wnętrza specjalną warstwą poślizgową lub zastosowania wzdłużnego rowkowana, które skutecznie zmniejszają współczynnik tarcia. Dodatkowym atutem rur HDPE jest łatwość ich łączenia, pozwalająca na prostą rozbudowę istniejącej kanalizacji.

Rury wtórne RHDPE - wysoka trwałość eksploatacyjna

Dla zapewnienia długotrwałej sprawności i funkcjonalności kanalizacja wtórna powinna odznaczać się szczelnością. Tu rury z polietylenu o dużej gęstości również zdają egzamin. Rury HDPE dzięki łączeniu metodą zgrzewania, nawet w miejscu połączenia stanowią monolit, skutecznie zabezpieczając zamontowane w nich przewody przed wilgocią i innymi zanieczyszczeniami stałymi i płynnymi.

Ciągi kanalizacji wtórnej na całej swojej długości powinny być łatwo rozpoznawalne. Dlatego dla lepszego rozróżnienia poszczególnych ciągów, stosuje się rury z odpowiednimi napisami lub barwnymi oznaczeniami na ich zewnętrznej powierzchni. Rura osłonowa RHDPE wykonana z polietylenu o dużej gęstości charakteryzuje się dużą trwałością eksploatacyjną, szacowaną na co najmniej 50 lat.

Potrzebna Ci rura RHDPE 40, a może 50? Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z ofertą Poltel. Sprawdź także inne rury elektroinstalacyjne z naszego sklepu.

Producenci

Wszystkie marki »

ul. Olechowska 84,
92-403 Łódź

NIP: 728-283-48-13
REGON: 382169303

tel. (+42) 689 20 50
fax. (+42) 689 20 60

info@poltel.com.pl

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.